Žulové hroby

Férové kamenictví

Naše služby

Nabízíme urnové hroby, jednohroby, dvojhroby, náhrobky či pomníky. Dále zhotovujeme hroby na klíč a krycí desky na náhrobky. Sekání, obnovu a návrhy nápisů. Opravy a broušení hrobek, hrobů, náhrobků, pomníků.

Urnové hroby, pomníky a náhrobky

Urnové hroby dodáváme zpravidla na šest uren, dle přání zákazníka můžeme urnový pomník osadit šachtou na jednu urnu, ale i na devět uren. Urnový hrob se skládá z rámů, krycí desky, soklu a nápisové desky. Veškeré urnové hroby jsou ze žuly, tedy přírodního kamene. Rádi Vám při výběru pomníku poradíme a pomůžeme.

Urnový hrob ze světlé žuly s tmavou tvarovanou nápisní deskou včetně fotokeramiky

Jednohroby - pomníky, náhrobky

Na přání zákazníka nabízíme jednohroby všech rozměrů tak, abychom nenarušili ráz hřbitova. Jednohrob se skládá z rámů, krycí desky, soklu a nápisové desky. Dle požadavků může být pomník bez krycí desky, ale zároveň můžeme krycí desku ozvláštnit vlnkou či jiným tvarem. Všechny části jednohrobu jsou ze žuly, protože je přírodní kámen snadný na údržbu. Obraťte se na nás s výběrem pomníku.

Dvojhroby - pomníky, náhrobky

Nabízíme velké množství variant dvojhrobů, ať už velikostí nebo použitým druhem materiálu. Vše se vždy odvíjí od přání a požadavku zákazníka. Také na tyto náhrobky používáme přírodní kámen, žulu. Zakrytí hrobu provádíme třemi nebo čtyřmi deskami, pod které montujeme nosné vzpěry. Dvojhrob může být i bez desek. Při výběru Vám vše rádi vysvětlíme a poradíme.

Hroby na klíč

Asi Vás napadne, co si představit pod pojmem hroby na klíč. U nás to znamená, že zákazník dostane kompletní servis při objednání hrobu. Přijedeme za Vámi na hřbitov, kde si vše pečlivě zaměříme, poté Vám pomůžeme s výběrem varianty hrobu a materiálem. Můžeme pro Vás zhotovit grafický návrh. Dle požadavků odstraníme stávající pomník a provedeme montáž nového hrobu, buď na monolitický základ, nebo na betonový věnec. Na Vás už je jen převzetí a úhrada díla.

Nápis

My nad zhotovením nápisu přemýšlíme a snažíme se předejít nedostatku místa na nápisy v budoucnu. Vše s Vámi důkladně zkonzultujeme a vytvoříme návrh, jak bude nápisová deska vypadat. Nabízíme velké množství ornamentů a typů písma, zároveň máme i grafické zázemí, kdy Vám můžeme vytvořit grafiku dle Vašeho návrhu a požadavků. Písmo na pomník můžete nechat bez další úpravy, nebo může být zlacené, stříbřené či barvené.

Sekání a obnova nápisů na pomníky

Při výrobě nového hrobu nápisy převážně pískujeme, ale nastávají situace, kdy je potřeba vyhotovit přípis na hrob přímo na hřbitově. Zde je prostor pro naši kolegyni, která Vám vytvoří sekaný nápis na pomník. Dále nabízíme obnovu stávajících nápisů a ornamentů zlacením, stříbřením i barvením v místě.

Zákrytové a krycí desky na hroby a pomníky

Zákrytové a krycí desky se používají na urnové hroby, jednohroby či dvojhroby. Provádíme zakrytí a výměny krycích desek i na stávající hroby. Nabízíme výměnu veškerých hrobových dílů, ať jsou to rámy, sokly, nápisové desky nebo zákrytové desky. Vše z velkého množství materiálů z přírodního kamene, žuly.

Broušení hrobů, náhrobků a pomníků

Potřebujete obrousit Váš starý teracový hrob? Jste na správném místě. Dle potřeby Váš hrob přebrousíme a srovnáme. Broušení teracových hrobů se zpravidla provádí na hřbitově. Než začneme brousit, zabezpečíme okolní hroby před případným znečištěním. Po zhotovení vše důkladně omyjeme a naimpregnujeme. Doporučíme Vám i vhodný přípravek pro následnou údržbu.

Rekonstrukce hrobů, náhrobků, pomníků a hrobek

Jak probíhá taková oprava, rekonstrukce hrobu či pomníku? Zjistíme stávající stav a navrhneme řešení. Hrob nebo hrobku rozebereme, je-li to nutné, uděláme nový základ. Hrobové díly namontujeme zpět a rámy důkladně sešroubujeme pomocí pozinkovaného uhelníku. Vyměníme čepy nápisové desky, zakryjeme a vše přespárujeme.

Kontakt

Sociální sítě

Férové kamenictví

logo žulové hroby HOTOVO

Copyright © 2022 zulovehroby.cz | Powered by zulovehroby.cz